Connect with us

Hi, what are you looking for?

Video

Avrupa’nın enerji ihtiyacı buradan karşılanıyor! Transformatörler nasıl üretiliyor?

Türkiye’de enerji sektöründe 35 yıldan fazla tecrübesi ile bilinen Beta Enerji çözümlerini inceledik. Transformatörler nasıl üretiliyor?

Avrupa’nın enerji ihtiyacı buradan karşılanıyor! Transformatörler nasıl üretiliyor?

Beta Enerji, enerji sektöründe 35 yılın üzerindeki tecrübesiyle dikkat çekiyor. Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde 65.000 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren bu şirket, 400’den fazla çalışanıyla enerji alanında önemli bir aktör haline gelmiştir. Beta Enerji’nin global ayak izi, 52 ülkeye yaptığı ihracat ve iki farklı ülkedeki yatırımları ile de kendini gösteriyor.

Şirketin ana ürün yelpazesi Yağlı Tip, Kuru Tip ve Güç trafolarını kapsamakta. Beta Enerji, 100 MVA ve 170 KV’ye kadar olan güç aralığında trafolar üretebiliyor ve yıllık 12 bin adet trafo üretim kapasitesine sahip. Bunun yanı sıra şirket, şarj cihazları, güç üniteleri ve anahtarlama ürünleri üretimiyle de dikkat çekiyor, böylece müşterilerine tek bir noktadan uçtan uca çözümler sunuyor. Beta Enerji’nin markaları arasında MFC Transformer, Solar Check, IMC Generators ve Voltpo yer alıyor.

Beta Enerji’nin gelişim süreci ise oldukça etkileyici. 2009 yılında ilk ihracatını gerçekleştiren şirket, 2011’de Benin’de bir Lojistik Merkezi kurdu. 2013’te Beta Test Laboratuvarı, TÜRKAK tarafından akredite edildi. 2014’te Afrika’da Etiyopya’da yağlı tip transformatör üretim fabrikası açıldı ve 2015’te ilk TÜBİTAK destekli transformatör üretimi gerçekleştirildi.

2017’de AR-GE Merkezi belgesi kazanılan Beta Enerji, 2019’da Uganda’da bir test laboratuvarı kurdu. 2020’de Tedaş Genel Müdürlüğü’nden onay alan kuru tip, yağlı tip depolu ve hermetik trafolarda başarılar elde etti. 2021’de “Beta” Transformatör AdaSokağı S.K. ana destekçisi oldu ve 2022’de 52 ülkeye ihracat yaptı.

Beta Enerji’nin ürün çeşitliliği, yüksek üretim kapasitesi, sürekli gelişim ve iyileştirme odaklı yaklaşımı, çalışan memnuniyetine verdiği önem ve start-up dinamizmi ile sektörde fark yaratıyor. Ayrıca, şirketin elektrikli araç şarj istasyonları ve istasyon ağ çözümleri alanındaki teknolojik yenilikleri takip etmesi ve müşteri ihtiyaçlarına özel çözümler sunması da önemli bir avantaj sağlıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
AIAD

Beta’nın saha tecrübesi ve servis bakım ağının gücü, elektrikli şarj istasyonlarının servis bakım süreçlerinde de kendini gösteriyor. Bu kapsamlı yaklaşımıyla Beta Enerji, enerji sektöründe güçlü bir konuma sahip.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın:

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►►

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

►►
►►
►►
SDN Forum ►►

Advertisement. Scroll to continue reading.
AIAD

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Credit: YouTube/ShiftDelete.Net

You May Also Like

Video

Big Bang Startup Challenge, Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olarak biliniyor. İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilere destek vermek amacıyla oluşturduğu bu platform, her yıl İTÜ...

Video

LG Online Mağaza’ya ulaşmak için: Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: Teknoloji videoları ve teknolojiye dair...

Video

Teknoloji ofislerini geziyoruz serimizde yeni durağımız olan iyzico, ödeme hizmetleri alanında 10 yıllık bir başarı öyküsüne sahip. 30 kişilik bir ekipten başlayarak, bugün 280...

Video

Manuel vitesli araçlarda kullanıcıya otomatiğe benzer bir sürüş deneyimi sunan Akıllı Debriyaj Sistemi işleyişini ve kurulumunu yerinde inceledik, arabamıza yokuş kalkış desteği ekledik. Akıllı...