Connect with us

Hi, what are you looking for?

Video

Karşınızda yeni Clio! Makyajlı Clio’da neler yeni?

Dünya’da en çok satılan Fransız otomobili unvanına sahip olan Clio geçtiğimiz haftalarda yeni makyajı ile sahnedeydi. Bugün yapılan lansman ile yeni Clio resmen Türkiye’de tanıtılmış oldu. Yeni bir ön yüz ile kullanıcılarının karşısına çıkacak olan Clio yeni donanım özelliklerine de sahip. İşte karşınızda Yeni Renault Clio fiyatı ve özellikleri.

Yeni Renault Clio tasarımı ve özellikleri!

Makyajlanmış 2024 yeni Clio, 2020 yılında piyasaya sürülen Clio 5’in yaptığı atılımı devam ettiriyor. Araç özellikle son makyaj operasyonu ile oldukça sert bir görünüme kavuştu. Eski RS modellerini hatırlayanlar olacaktır. 2024 Clio’nun yeni ön tampon tasarımında eski Clio RS esintilerini görmekte mümkün.

Ön tarafta genişleyen ızgara sayesinde piano black detaylar arttı. Yeni Renault logosu ile bütünlük sağlayan panjur gövde rengindeki geçişle birlikte alt ızgara formundan ayrılıyor ve bir tampon görünümü elde ediyor. Farlara yapılan yeni dokunuşlar ile Peugeout ile başlayan “kaplan dişi” far tasarımı Clio’ya da eklenmiş oldu.

Fakat Clio’da bu iş biraz daha estetik olmuş denebilir çünkü dişleri oluşturan ledler bıçak şeklinde kat kat aşağıya doğru uzanıyor. Bu da aracın sportiflik hissiyatını arttırıyor. Arka stoplara geldiğimizdeyse ilk olarak BMW 3 Serisi M versiyonlarında gördüğümüz şeffaf stop tasarımını görüyoruz. Bu yeni stop lambası tasarımının Clio’ya yepyeni bir hava kattığını belirtmeliyiz.

Aracın iç mekan özelliklerine gelirsek Clio 5 ile tanıdık bir sima bizi karşılıyor. Aracın donanım paketlerine göre farklılık gösteren 7 inç boyutundaki multimedya ekranı araç kokpitinin tam ortasında yer alacak. Bu ekrandan yeni Clio’nun birçok fonksiyonu kontrol edilebilecek.

Türkiye’de satılacak donanım ve motor seçenekleri!

Advertisement. Scroll to continue reading.
AIAD

Yeni Renault Clio 2 farklı motor tipi ile ülkemize gelecek. İlki turbo benzinli versiyonu olan 1.0 Tce. Bu motor 90 Hp güç üretiyor ve Clio’nun ciğerli motor seçeneği olacak. İkinci seçenekse Clio 5 ile hayatımıza giren 1.0 Sce. Daha çok şehir içi kullanımlar için üretilen atmosferik Sce motor 65 Hp gücünde olacak.

1.0 Tce motor manuel ve otomatik vites seçeneği ile tercih edilebilecek. Sce versiyon ise sadece manuel vites ile satın alınabilecek. Renault bu iki tip motor ile birlikte eko-sürüş asistanını kullanıcılara sunacak. Bu yeni asistan ile hem daha az yakıt sarfiyatı hem de CO2 salınımının azaltılması sağlanacak.

Yeni Clio Türkiye fiyatı ve satışa çıkma tarihi!

Verilen lansman bilgilerine göre araç Türkiye’de Eylül ayından itibaren satılacak. Fiyat konusundaysa herhangi bir resmi açıklama gelmiş değil. Ağustos ayında ilk siparişlerin alınmaya başlanmasıyla birlikte yeni Clio fiyat listesi de belli olacak.

Credit: YouTube/ShiftDelete.Net

You May Also Like