Connect with us

Hi, what are you looking for?

Video

iPhone 12 vs iPhone 11 – Apple iPhone’u baştan tasarlamış!

2020 yılındaki Apple etkinliğinde karşımıza çıkan iPhone 12 serisi kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı. Apple’ın ilk 5G destekli modeli olma özelliğini taşıyan iPhone 12, bir önceki modeli iPhone 11 modelinden çok da farklı olmayan özelliklerinden dolayı satın alacakların kafasını karıştırıyor. Peki kimler, iPhone 12 almalı, kimler iPhone 11 almalı? Cevabı iPhone 11 ve iPhone 12 modellerini karşılaştırdığımız videomuzda!

iPhone 12 128 GB satın almak için:
iPhone 11 64 GB satın almak için:
Spigen StediBoost 27W hızlı şarj satın almak için:

Daha fazla bilgi:

iPhone 12 vs iPhone 11

Yeni telefon alacaklar ve eski iPhone modellerinden yeni modellere geçiş yapmak isteyen ancak karar veremeyenler için iPhone 12 vs iPhone 11 karşılaştırma videosu ile sizleri baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Aradaki farklar neler?

iPhone 11 ile eklenen yeni soft renkler iPhone 12 tarafında kendisini daha canlı renklere bıraktı. iPhone 11’in karşımıza 6 renk varyasyonuyla çıktığını görüyoruz. Bunlar siyah, beyaz, kırmızı, yeşil, sarı, lila şeklinde. iPhone 11’in en çok satan renkleri arasında yer alan lilaya iPhone 12’de rastlamıyoruz ancak burada da karşımıza güzel bir mavi rengi çıkıyor. iPhone 12 de toplamda 5 renk varyasyonuyla karşımıza çıkıyor. Siyah, beyaz ve kırmızı yine sabitken, mavi ve açık yeşil renkleri seçeneklere eklenmiş oldu.

Advertisement. Scroll to continue reading.
AIAD

iPhone 12’de Ceramic Shield adlı bir ekran teknoloji yer alıyor. Bu sayede çok daha dayanıklı olan ekran, çizilmelere veya kırılmalara karşı da kendisini koruyabiliyor. Biliyorsunuz iPhone 11 tarafında mikro çizikler kullanıcıların baş belası olmuş durumdaydı.

iPhone 12 gece modunun iyileştirilmiş olmasıyla öne çıkıyor da denebilir. iPhone 11’de yer alan ikili kamera kurulumu iPhone 12 ile birlikte devam ettiriliyor. iPhone 11’de ultra geniş ve geniş olmak üzere iki kamera bulunuyor, gelişmiş çift kamera sistemi olarak da adlandırılan iPhone 12’nin ikili kamerası da aynı şekilde ultra geniş ve geniş olmak üzere özelliklere sahip.

Detaylı bir kamera kıyaslaması yapıldığında ise karşımıza şunlar çıkıyor: iPhone 11, 12 Megapiksel geniş ve f/1.8 diyaframa sahip OIS ana kameraya sahip. Bunun yanında ikinci kamerası da 12 Megapiksel ultra geniş ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Aynı şekilde telefonda 2x optik yakınlaştırma ve yeni nesil Smart HDR bulunuyor. iPhone 12 de ana kamera tarafında, 12 Megapiksel geniş ve f/1.6 diyafram açıklığına sahip bir kamera ile karşımıza çıkıyor. 12 Megapiksel ultra geniş ikinci kamerasında ise f/2.4 diyafram açıklığına yer veriliyor ve bu kamera 2x optik yakınlaştırma yapabiliyorken, Smart HDR 3‘e sahip.

iPhone 12’de Apple’ın A14 Bionic işlemcisi bulunuyorken, iPhone 11’de geçen yılın en güçlü Apple işlemcisi olan A13 Bionic işlemci bulunuyor. Her iki iPhone modelide de kullanıcılara, 64/128 ve 256 GB depolama alanı sunuluyor. İkisinde de kablosuz şarj etme desteği bulunuyor ve bağlantı tarafında ikisi de Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 802.11ax bulunuyor.

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın:

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►►

Advertisement. Scroll to continue reading.
AIAD

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

►►
►►
►►
Google+ ►►

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Credit: YouTube/ShiftDelete.Net

You May Also Like

Video

Big Bang Startup Challenge, Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olarak biliniyor. İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilere destek vermek amacıyla oluşturduğu bu platform, her yıl İTÜ...

Video

LG Online Mağaza’ya ulaşmak için: Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: Teknoloji videoları ve teknolojiye dair...

Video

Teknoloji ofislerini geziyoruz serimizde yeni durağımız olan iyzico, ödeme hizmetleri alanında 10 yıllık bir başarı öyküsüne sahip. 30 kişilik bir ekipten başlayarak, bugün 280...

Video

Manuel vitesli araçlarda kullanıcıya otomatiğe benzer bir sürüş deneyimi sunan Akıllı Debriyaj Sistemi işleyişini ve kurulumunu yerinde inceledik, arabamıza yokuş kalkış desteği ekledik. Akıllı...